Olejowy raj

Olejowy raj

Olej z ostropestu

Od 29,55 zł

Olej z ostropestu zawiera substancję zwaną sylimaryną (przeciwutleniacz) stosowaną przy leczeniu choroby alkoholowej, ostrego i przewlekłego zapalenia wątroby oraz wszelkich chorób wątroby wywołanych nadmiarem toksyn. Cechuje się działaniem przeciwzapalnym.

Olej z pestek słonecznika

Od 22,50 zł

Olej z nasion słonecznika tłoczony na zimno niesamowicie nadaje się do sałatek czy sosów, dzięki swemu niezwykłemu smakowi. Jest bogatym źródłem witaminy E. Mimo wszechobecnej opinii, nie należy go narażać na temperaturę wyższą niż 100st.

Olej rzepakowy

Od 19,50 zł

Olej rzepakowy jest bardzo popularny w każdej kuchni. Charakteryzuje się neutralnym smakiem i zapachem. Jest bogaty w witaminę E, która jest silnym antyoksydantem oraz zawiera kwasy Omega-3, pozytywnie wpływające na nasz organizm. Doskonale nadaje się zarówno do sałatek jak i do smażenia.

Olej sezamowy

Od 22,50 zł

Olej sezamowy jest popularny w Indiach, a jego zdrowotne właściwości są doceniane i praktykowane w medycynie ajurwedyjskiej. Charakteryzuje się żółtą barwą i wyrazistym orzechowym smakiem. Stanowi źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Olej sezamowy tłoczony na zimno Olejowy Raj podkreśli smak potraw szczególnie kuchni azjatyckiej.

Olej z nasion konopi

Od 28,50 zł

Olej z nasion konopi posiada bogaty, orzechowy smak i zielony odcień. O jego niesamowitych właściwościach świadczy stosunek wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-6 do Omega-3 (3:1). Używany w codziennej diecie, pozytywnie wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Wykazuje naturalne działanie przeciwzapalne.

Olej z wiesiołka

Od 23,50 zł

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno cechuje się wysoką zawartością witaminy E oraz kwasu tłuszczowego Omega-6. Substancja ta odgrywa istotną rolę w produkcji hormonów odpowiedzialnym za regulację wielu funkcji organizmu, na przykład ciśnienie krwi. Olej z wiesiołka jest skuteczny w walce z problemami skórnymi oraz w łagodzeniu napięcia przedmiesiączkowego.

Olej z pestek dyni

Od 32,50 zł

Olej z pestek dyni charakteryzuje się niepowtarzalnym, wyrazistym smakiem oraz ciemnym zielonym kolorem. Dzięki zawartości przeciwutleniaczy, włączony do diety, jest bardzo korzystny dla zdrowia i urody. Idealnie nadaje się do sałatek, warzyw, zup lub deserów.

Olej z czarnuszki

Od 23,50 zł

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno z najwyższej jakości nasion czarnuszki siewnej (Nigella sativa). Nie może go zabraknąć w twojej kuchni, codziennej profilaktyce jak i domowym spa.