Produkty od rolnika to samo zdrowie!

Kiedy ostatnio miałeś okazję próbować swojskiej wędliny albo ręcznie wyrabianego sera? Czy pamiętasz jeszcze, jak smakuje własnej roboty smalec? Dzięki nam na nowo odkryjesz tradycyjne polskie smaki! Nie musisz już szukać domowych wyrobów na targach i w ekologicznych sklepach. Sami dostarczymy je prosto do twojego mieszkania. .

Sytuacja na polskim rynku wędlin ociera się o paradoks: dawniej mięso sprzedawano na kartki, teraz mamy go w bród, ale jego jakość jest zatrważająco niska. Niektóre wyroby (zwykle te najtańsze) prawie nie zawierają mięsa. Zamiast tego w ich skład wchodzą kości, skóra, tłuszcz, woda, substancje konserwujące – nie tego oczekujemy, kupując wędlinę na kanapkę.

Jeszcze gorzej z pasztetami. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się tzw. homogenaty, czyli zmielone skórki wieprzowe lub drobiowe, chrząstki i mięso. To ostatnie jest niestety w mniejszości.

Smak wędlin to jedno, znacznie gorszy jest ich wpływ na nasze zdrowie. Pakowane wędliny zawierają bardzo dużo soli, tłuszczu i konserwantów, których powinniśmy wystrzegać się w codziennej diecie.

A jak to wygląda u nas?

Nasze swojskie wędliny powstają w regionalnych, podlaskich wędzarniach. Rolnicy przygotowują je tradycyjnymi metodami: peklują mięso w solance przez kilka dni, a następnie wędzą je nad ciepłym lub zimnym dymem. Tym sposobem powstają soczyste i aromatyczne domowe wędliny, o jakie trudno w zwykłych sklepach.

Nie zawiedziesz się też, zamawiając swojski pasztet. To nie chrząstki i skórki, lecz świeże, mielone mięso z przyprawami. Podobnie jest z kaszanką, smalcem i salcesonem – to najwyższej jakości produkty o niepowtarzalnym smaku.  

Gdy raz spróbujesz wędliny od rolnika, nigdy nie sięgniesz po pakowane szynki i kiełbasy z marketów! Ich jakość jest nieporównywalna! Zamów i przekonaj się, jakie to pyszne. 

Już nie musisz jeździć na wieś po lokalne produkty. Zrób zakupy u rolnika przez Internet, a my dostarczymy je prosto do twoich drzwi!.