• Nowy

Olej z wiesiołka

23,50 zł
Brutto Delivery: 1 to 3 weeks

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno cechuje się wysoką zawartością witaminy E oraz kwasu tłuszczowego Omega-6. Substancja ta odgrywa istotną rolę w produkcji hormonów odpowiedzialnym za regulację wielu funkcji organizmu, na przykład ciśnienie krwi. Olej z wiesiołka jest skuteczny w walce z problemami skórnymi oraz w łagodzeniu napięcia przedmiesiączkowego.

Oleje
Ilość

  • Zakupy powyżej 95 zł - darmowa dostawa na terenie Warszawy Zakupy powyżej 95 zł - darmowa dostawa na terenie Warszawy
  • Zakupy w Warszawie - dostawa we wtorki i piątki Zakupy w Warszawie - dostawa we wtorki i piątki
  • Wszystkie samochody są wyposażone w chłodnie Wszystkie samochody są wyposażone w chłodnie

OLEJ Z WIESIOŁKA

POCHODZENIE SUROWCA

Olej tłoczymy z niewielkich nasion żółtej rośliny dwuletniej. Niezwykłej, ponieważ jej kwiaty otwierają się jedynie wieczorem i są zapylane przez ćmy. Brzmi magicznie... Wybieramy polskie ziarno od naszych rolników.

 

PROFIL KWASÓW TŁUSZCZOWYCH

Olej z wiesiołka profil kwasów tłuszczowych

PRZECHOWYWANIE

Olej z wiesiołka nie lubi ciepła oraz kontaktu z powietrzem i światłem słonecznym. Bezwzględnie przechowuj go w lodówce oraz dokładnie zakręcaj butelkę. 

Utlenianie kwasów, zwane autooksydacją, jest to samorzutne przyłączanie tlenu przez nienasycone kwasy tłuszczowe. Ten typ psucia się tłuszczów występuje najczęściej. Inicjowanie reakcji może zachodzić pod wpływem promieni świetlnych, podwyższonej temperatury, enzymów, oraz obecności jonów metali, takich jak miedź, kobalt, żelazo dwu- i trójwartościowe oraz chrom.

KUCHENNE REWOLUCJE Z OLEJEM Z WIESIOŁKA

Olej z wiesiołka najlepiej jest pić po łyżeczce przed posiłkiem. Możesz go również łączyć z innymi olejami, ponieważ nie charakteryzuje się zdecydowanym smakiem. Pamiętaj o jednym: spożywaj go tylko na zimno i do potraw o temperaturze nieprzekraczającej 35°C. Możesz połączyć pół łyżeczki oleju z wiesiołka z łyżką dowolnego oleju, np. lnianego lub z pestek słonecznika.

DOMOWE SPA

Czysty olej z wiesiołka to przede wszystkim dawka Nienasyconych Niezbędnych Kwasów Tłuszczowych. Idealny dla każdego rodzaju skóry, szczególnie tej z problemami. 100% naturalny produkt zapewni ulgę oraz komfort zmęczonej i odwodnionej skórze. Możesz zastąpić swój ulubiony krem do twarzy olejem z wiesiołka lub stosować go jako bazę. Jest niezwykle lekki i szybko się wchłania. Dodatkowo odżywi rzęsy oraz brwi. 

Krem pod oczy: wklep kropelkę olejku wokół oczu. Zacznij od zewnętrznych kącików i kieruj się ku wewnętrznym.

Maseczka do twarzy: połącz olej z wiesiołka z wybraną glinką i nałóż na twarz.  

Pielęgnacja dłoni i paznokci: wmasuj olej z dłonie, a następnie nałóż rękawiczki. Możesz też wcierać niewielką ilość w paznokcie oraz w skórki.

Balsam do ust: połącz łyżeczkę miodu z pół łyżeczki oleju z wiesiołka. Miksturę trzymaj w lodówce lub w chłodnym miejscu i stosuj jak najczęściej. 

Mocno włosy i zdrowe cebulki: dodaj odrobine oleju z wiesiołka do ulubionego oleju bazowego np. lnianego lub kokosowego. Wmasuj w skórę głowy oraz we włosy. Miksturę trzymaj na głowie jak najdłużej. Następnie umyj włosy raz lub dwa razy szamponem. Włosy będą wygładzone i pełne blasku. Szczególnie przy regularnym stosowaniu.

I pamiętaj! Konsekwencja i wytrwałość w działaniu przyniesie oczekiwane efekty. Przy produktach naturalnych uzbrój się w cierpliwość. Trzymamy kciuki :)

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Olej z wiesiołka