Olej Rzepakowy 500ml
  • Olej Rzepakowy 500ml

Olej Rzepakowy 500ml

18,50 zł
Brutto
Ilość
0 recenzje

Olej rzepakowy zawiera duże stężenie kwasów Omega-3 oraz Omega-6 dzięki czemu dobroczynnie działa na organizm człowieka. Olej rzepakowy Olejowy Raj posiada te kwasy w proporcji 2:1, co wpływa wyjątkowo korzystnie na całe Twoje ciało. Olej rzepakowy zawiera najmniejsze stężenie kwasów nasyconych z pośród wszystkich olei roślinnych.

Tłuszcz otrzymywany z rzepaku obfituje w kwasy Omega-3 i Omega-6 - składniki ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także w dbaniu o urodę. Te nienasycone kwasy tłuszczowe odpowiadają za wytwarzanie błon komórkowych i ich prawidłową regenerację. Niedobór tych składników w organizmie skutkuje pogorszeniem kondycji skóry, która staje się przesuszona i skłonna do podrażnień. Kwas alfa-linolenowy gwarantuje działanie kojące i przeciwzapalne.

Olej rzepakowy pozytywnie wpływa na organizm. Ze względu na sporą zawartość kwasów nienasyconych olej rzepakowy pomaga utrzymać zawartość cholesterolu w odpowiednim stężeniu. Olej ten posiada też  zawartość fitosteroli, które wspomagają dietę obniżającą poziom szkodliwego cholesterolu we krwi.

Dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju kwasów tłuszczowych nienasyconych. Olej rzepakowy idealnie nadaje się do wzbogacenia diety najmłodszych, o te substancje. Olej ten możesz dodawać do potraw swych pociech już od 6 miesiąca życia.

Przechowywanie

Olej rzepakowy nie lubi ciepła, kontaktu z powietrzem oraz światła słonecznego. Bezwzględnie przechowuj go w lodówce i dokładnie zakręcaj butelkę. 

Zastosowanie w kosmetyce

Olejem rzepakowym można olejować włosy samodzielnie. Wystarczy rozprowadzić odpowiednią do długości włosów ilość oleju rzepakowego na dłonie, a następnie wcierać olej dokładnie we włosy. Olej rzepakowy potrafi czynić cuda zwłaszcza u osób z włosami w odcieniu naturalnego blondu.

Smarowanie płytki paznokcia oraz skórek wokół paznokcia sprawia, że paznokcie są mocne, rosną szybciej i są odżywione.

Olej rzepakowy jest bogaty w ważne dla zdrowia i pielęgnacji skóry antyoksydanty, zwane przeciwutleniaczami, w tym witaminę E, zwaną witaminą młodości, która sprawia, że skóra jest elastyczna oraz hamuje powstawanie zmarszczek. Wspomaga ona skórę w walce z wolnymi rodnikami oraz niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, co ma znaczenie szczególnie latem, gdy nasza skóra jest wystawiona na promieniowanie słoneczne, wiatr oraz słoną wodę morską.

Olej rzepakowy zawiera w swoim składzie także prowitaminę A (beta-karoten)- kolejny przeciwutleniacz wspomagający naturalne procesy ochronne skóry oraz istotną dla kolorytu naszej skóry witaminę K.

Zastosowanie w kuchni

-Olej rzepakowy wykorzystuj bardzo wszechstronnie w kuchni!

-Używaj go do smażenia oraz pieczenia.

-Dodawaj do sałatek.

-Jak najbardziej możesz go wykorzystywać, do gotowania w wysokich temperaturach.

-Korzystaj z oleju rzepakowego przy pieczeniu ciast i innych specjałów.

7 innych produktów w tej samej kategorii: