• Nowy
Ser zwarowy ‘’Ricotta”
Ser zwarowy ‘’Ricotta”

Ser zwarowy ‘’Ricotta”

10,50 zł
Brutto Delivery: 1 to 3 weeks

Ser albuminowo-globulinowym, pozbawionym kazeiny i laktozy.

Gramatura:
Ilość

  • Zakupy powyżej 95 zł - darmowa dostawa na terenie Warszawy Zakupy powyżej 95 zł - darmowa dostawa na terenie Warszawy
  • Zakupy w Warszawie - dostawa we wtorki i piątki Zakupy w Warszawie - dostawa we wtorki i piątki
  • Wszystkie samochody są wyposażone w chłodnie Wszystkie samochody są wyposażone w chłodnie

Po odebraniu sera należy wyjąć go z opakowania i położyć na talerzu. Przechowywać w lodówce.

Puszysta, aksamitna, lekka, rozpuszczająca się w ustach – to zalety naszej ,,ricotty”.

Ricotta to skumulowane białka serwatkowe o najwyższej zawartości odżywczej (wysoka zawartość aminokwasów egzogennych), dzięki czemu są one łatwo trawione i absorbowane w układzie pokarmowym: laktoglobuliny, immunoglobuliny, laktoferyna, laktoperoksydaza. Laktoglobulina hamuje syntezę i absorbcję z jelit cholesterolu, przyczyniając się do zmniejszenia stężenia triglicerydów oraz LDL we krwi. Wpływa na mechanizm rozkurczania naczyń krwionośnych u chorych z samoistnym nadciśnieniem tętniczym.
Laktoferyna podnosi naturalną odporność organizmu, wykazuje działanie przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwpasożytnicze, przeciwnowotworowe, a także warunkuje dojrzewanie komórek układu immunologicznego oraz wiąże jony żelaza, wapnia, miedzi, glinu i manganu.
Ponadto białka zawarte w Ricotcie są czynnikiem wpływającym na stymulację syntezy białek mięśni, dlatego też bardzo często wykorzystywane są przez kulturystów i sportowców. 
Spożywanie Ricotty może być doskonałą alternatywą do pokrycia dobowego zapotrzebowania na białko po intensywnym wysiłku fizycznym, również regulować wydzielanie insuliny, pomagając cukrzykom.
Doskonały pokarm dla przyszłych mam, niemowląt, alergików, cukrzyków, sportowców, etc....

Jakość żywności w supermarketach pozostawia wiele do życzenia. Warzywa są intensywnie nawożone, wędliny nie mają smaku, a do serów dodaje się mnóstwo stabilizatorów, barwników i konserwantów.  Co w takiej sytuacji mają zrobić osoby, które chcą się zdrowo i świadomie odżywiać? Rozwiązanie jest proste – ogranicz zakupy w marketach i zamów paczkę swojskich produktów w sklepie u rolnika! Przecież nie od dziś wiadomo, że lokalna żywność i warzywa prosto z grządki smakują najlepiej.


Polecane produkty

Ser na ostro

Od 9,50 zł

Domowy ser podpuszczkowy z dodatkiem ostrej papryki od Pani Grażyny. produkowany z mleka krowiego niepasteryzowanego.